logo
obrazekobrazek

Titulní strana > Tepelné zdivo

Tepelné zdivo - HOTBLOK - klasika z keramzitu

- Revoluční stavební materiál
- Přelomový součinitel prostupu tepla pro kusové zdění - U=0,15W/m2K
- Umožňuje výstavbu nízkoenergetických i pasivních domů

Nízkoenergetické domy svépomocí

Hotblok -nejteplejší stavební materiál
V posledních letech stále častěji dostáváme dotazy ohledně výstavby systémem HOTBLOK svépomocí a proto zde přinášíme pár rad a doporučení, která by Vám měla zpříjemnit práci tímto systémem.
Práce s tímto materiálem je naprosto jednoduchá. Bloky jsou rozměrné a přitom manipulace s nimi je snadná. Navíc tyto bloky mají pro snadnější přenášení zakomponovány drážky pro lepší úchop. Samozřejmostí je systém pero-drážka, čímž se eliminuje nutnost použití pojících materiálů ve svislých spárách. Díky dokonale navrženým rozměrům, váze a systému uchopení je práce systémem HOTBLOK velmi rychlá a přesná. Stavební firmy uvádějí, že jedno podlaží rodinného domu o zastavěné ploše 150m2 lze vystavit systémem HOTBLOK s partou 4 mužů za cca 5 dní!!!
Jelikož HOTBLOK nejsou pouze základní tvárnice, ale také doplňkový sortiment, překlady, izolace věnců, parapety, okenní a dveřní ostění atd. je tento systém vhodný pro stavbu svépomocí.
Zdí se vždy silnější stranou keramzitu směrem do interiéru.
Pokud chcete ještě zlepšit vlastnosti vystavené zdi, můžete na svislé spáry nanést zlehka maltu či lepidlo – nemusí být na celou hloubku tvárnice, nebo lehce vypěnit. Tímto postupem zlepšíte vlastnosti.
Pro instalaci rozvodů do stěny je dobré, si vše předem rozvážit. Můžete buď frézovat případně vyříznout drážku rozbrušovačkou. Pro potřebu hlubší drážky je možné odstranit část polystyrenu a následně zpětně překrýt rozvody prvně odstraněným keramzitem.
Problém není ani instalace závěsného wc, kuchyňské linky, bojlerů apod. Zde musíte pouze dobře zvážit množství úchytů. Nejsnadnější způsob je uchycení pomocí chemických kotev.
Systém HOTBLOK nabízí speciální tvárnice právě pro osazení oken, které eliminují tvorbu tepelných mostů. Okna se připevňují šroubem skrz rám nebo páskem pod omítku jako obvykle. V obou případech buď navrtáte pevnou část tvárnice, a nebo použijete chemickou kotvu nebo hmoždinku. Rám oken se zapění PUR pěnou, což zafixuje okno. Další úpravy pro dodržení pasivních parametrů sdělíme jako projekce při odběru každému individuálně :-) .
Pro povrchové úpravy doporučujeme použít omítky tenkovrstvé, běžně dostupné s perlinkou. Na vnitřní omítky lze rovněž použít lepidlo s perlinkou nebo 10-15 mm jádrovou omítku, případně lze zakrýt našimi deskami Gigapan, nebo vámi požadovaným obložením. Pozor musíte dát jen na výběr materiálu, který použijete. Pokud použijete omítky na bázi silikonu, nebo jiném neprodyšném základě, tak celý systém uzavřete a znehodnotíte parametry systému HOTBLOK.

SORTIMENT KOMPLET - VIZ ODKAZ HOTBLOK VPRAVO
© arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok
© arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok © arch.Petr DAVID - Hotblok
 
Zdící bloky GT HOT z čistého keramzitu
U>0,15 (R>6,67)


zpět


zpět 

 

P.S.: Je opravdu zajímavé vidět, kolik přikrádačů se snaží kopírovat od nás informace a vydávat je za své odborné rady. Stačí se přitom podívat na Obchodní rejstřík, abyste se dozvěděli, kdy vznikli. Většinou po uvedení našich keramzitových bloků na trh. My jsme na trhu již přes 15let a jsme akcionáři a vývojáři firem, které materiály vyrábí. Naše projekce pracuje již 20 let!    
Zlatý dům daparts s.r.o., Luční 963, 53003 Pardubice, IČO 62063936, DIČ CZ62063936, KS HK oddil C, vl. 749 - © Copyright - arch.Petr DAVID / 2018 .

 

 

 

 

optimalizace PageRank.cz Do katalogů registrovalo
Centrum registrace odkazů
SEO katalog Moderní katalog odkazu slowo.sk   www.zlaty-dum.cz, www.zlaty-dum.com, www.hotblok.eu, www.nezatepluj.cz, www.nizkoenergetickedomy-stavebni-material-hotblok.eu, www.zlatydum.eshop, www.archpetrdavid.com, www.zdd.cz, www.gtbloky.cz, www.stropni-system.cz, www.sukiennik.cz, www.postavdumsvepomoci.cz, www.postavdumsam.cz,               dmoz.sk
Rink.cz site-seo